Zajímavosti a rady ze světa financí

Kategorie

LISTOPAD 2022- INVESTICE a jak to bude dál?

Publikováno v kategorii Fin tipy, Investice a vývoj, PENÍZE a VY, Spoření dne 17, 11, 2022

Jak to bude dál? TO BYCH TAKÉ RÁD VĚDĚL! :-) Dlouho jsem přemýšlel, jak napsat článek o investování v listopadu 2022 tak, aby byl pro všechny jednoduchý, přehledný a našel si tam to své každý- kdo chce něco přihodit, ten- kdo plánuje či potřebuje vybírat a nebo třeba jen upravit... Zároveň bych rád tento model pravidelných článků a mailů využíval i do budoucna, takže jsem přemýšlel, jak toho využívat dlouhodobě, uceleně a přehledně?

ŘÍJEN 2022- INVESTICE a něco navíc :-)

Publikováno v kategorii Fin tipy, PENÍZE a VY, Spoření dne 10, 10, 2022

Akcie v září a začátkem října? Spořící účty a jejich alternativy? A co penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření :-) Co to vše má za smysl a máme je řešit? Možná ANO :-)

SRPEN a ZÁŘÍ 2022- INVESTICE a co bude dál?

Publikováno v kategorii Investice a vývoj, PENÍZE a VY, Spoření dne 26, 09, 2022

Světové akciové trhy jsou na podobných úrovních jako před loňskými prázdninami :-O. Kdo investuje na akciovém trhu delší dobu než od 6/2021, měl by mít své akciové investice v zisku. Akciové trhy jsou po poklesech v letošním roce oceněny “VELMI LEVNĚ” - po zvyšování cen energií, růstu úrokových sazeb a napětí kolem války na Ukrajině a dalších starostech kolem Číny a Ruska. Proto i nadále doporučuji pro dlouhodobé cíle (10 a více let) pravidelné i jednorázové investice pokračovat v akciových strategiích dle plánu. Růst dlouhodobých úrokových sazeb způsobil pokles hodnoty dluhopisových fondů. Sazby už přestaly růst a proto ...

Dobrovolní hasiči Srubce mají 120 let

Publikováno v kategorii PENÍZE a VY, Z naší kanceláře dne 23, 08, 2022

Sbor dobrovolných hasičů Srubec a Obec Srubec Vás srdečně zve na oslavu 120. výročí založení SDH ve Srubci a k slavnostnímu požehnání nového hasičského praporu dne 27. srpna 2022 v 17:00.

ČERVENEC 2022- INVESTICE a inverzní výnosová křivka a co prázdiny? :-)

Publikováno v kategorii Fin tipy, Investice a vývoj, PENÍZE a VY, Spoření, Z naší kanceláře dne 25, 07, 2022

Co je to inverzní výnosová křivka a jak toho využít? Spoření na krátkou dobu je či může být v současné době velmi zajímavé, protože Česká Národní Banka :-)A co PRÁZDINY? … no je lepší jet na dovolenou, nebo raději šetřit či investovat? To je otázka :-) …

Hledáme nové kolegy do kanceláře!

Publikováno v kategorii PENÍZE a VY, Z naší kanceláře dne 24, 06, 2022

Hledáme nového kolegy pro poradenskou kancelář v ČB na pozici finančního koncipienta a asistenta. A co nabízíme? Vzdělání (obchodní, odborné, manažerské, podnikatelské), různorodou práci, časovou flexibilitu, zajímavé finanční ohodnocení, osobnostní a profesní růst, kariérní a finanční postup, bonus v podobě zážitků a cestování, možnost podílet se na rozvoji pobočky, práci v přátelském a profesionálním kolektivu...

ČERVEN 2022- Co se to na finančních trzích děje?

Publikováno v kategorii Investice a vývoj, Spoření dne 18, 06, 2022

Akciové trhy skončily v květnu víceméně beze změny, nicméně VOLATILITA v průběhu měsíce BYLA PRO MNOHÉ INVESTORY VELICE NEPŘÍJEMNÁ. Zpřísňující se měnová politika klíčových centrálních bank, negativní dopady války na Ukrajině a přísné restrikce v Číně s cílem dostat pod kontrolu šíření koronaviru – to vše jsou rozhodující faktory, kvůli kterým na trzích nadále převládá negativní sentiment.

KVĚTEN 2022- Už je čas koupit akcie na dně?

Publikováno v kategorii Investice a vývoj dne 13, 05, 2022

Rostoucí úroky, inflace, drahé energie, válka na Ukrajině. To všechno trhům nesvědčí a akcie zlevňují. Vyplatí se teď koupit se slevou, nebo propad tentokrát bude dlouhodobější?

Jak správně pojistit své děti?

Publikováno v kategorii Fin tipy, Pojištění života dne 29, 04, 2022

Stále častěji se setkáváme s dětskými pojistkami, kdy se nás ptáte, jestli je máte nastavené správně, a tak bychom Vám rádi ukázali, jak by mohla dětská pojistka vypadat, aby měla smysl a aby kryla velké maléry, které si samozřejmě nikdo pro své nejmilejší nepřeje, ale které se mohou stát a převrátit nám život vzhůru nohama…

Jací jsme, co nás baví a koho hledáme?

Publikováno v kategorii Z naší kanceláře dne 11, 03, 2022

No a když už jsme v posledním článku našeho blogu informovali o změně adresy a o osobních činnost "mých holek" v kanceláři pro Vás- naše společné klienty, tak pojďme ješte dál a to "odkrejt" si o nás něco víc :-)

Změna adresy a personální představení kanceláře Caldr Karel, PARTNERS

Publikováno v kategorii PENÍZE a VY, Z naší kanceláře dne 11, 03, 2022

Změna adresy a pracovní činnosti jednotlivých osob kanceláře by se mělo vědět, že :-)? Tak zde to máme...

Investice v dobách války?

Publikováno v kategorii Fin tipy, Investice a vývoj, PENÍZE a VY, Spoření dne 04, 03, 2022

Nedá mi to a musím reagovat a napsat pár slov v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu, kde vzniká otázka, jak se akciové trhy chovají v dobách ozbrojených konfliktů. Jedná se o velmi závažnou a pro většinu zemí i jednotlivců nebezpečnou a znervózňující situaci. Bude mít mimo jiné zbytečné následky na lidských životech a negativní dopad na ekonomiku obou zemí. Při správě našich investičních portfolií se řídíme zásadně diverzifikací, tedy rozkladem rizik, tím efektivně eliminujeme negativní vliv lokálních válečných konfliktů na Vaše investice.

Investice- rok 2021 a výhled na 2022

Publikováno v kategorii Fin tipy, Investice a vývoj, PENÍZE a VY, Spoření, Z naší kanceláře dne 17, 01, 2022

Uplynulý rok 2021 byl pro investory velice štědrý. Americké akcie dosahovaly nových historických maxim s tím, že index S&P 500 dosáhl vysoké výkonnosti +28,7 %. Velice dobře si vedly i evropské akcie, které vzrostly o 24,4 %. Index japonských akcií TOPIX přidal 12,7 %. Skvělé výnosy zaznamenaly i globální akcie realitních firem (REITs), které rostly o 32,6 %. Naopak akciím emerging markets se nedařilo, když rok zakončily se ztrátou 2,2 %. Špatně si vedly především čínské akcie, které odepsaly 14 %. Moje osobní doporučení pro rok 2022? Držet se své strategie a možná, díky současnému trhu a úrokovým sazbám, bude velmi příjemně přát konzervativním investorům či těm, kteří chtějí mít výnos i na rezervě pro nečekané situace.

Co pro nás znamená být finančním poradcem?

Publikováno v kategorii PENÍZE a VY dne 22, 12, 2021

„Je pro nás otázkou osobní a profesní hrdosti, ...

Repo 2T sazba 2,75% ČNB!

Publikováno v kategorii Bydlení, Fin tipy, Investice a vývoj, PENÍZE a VY, Pojištění majetku, Spoření dne 04, 11, 2021

Jak naložit se zvýšením REPO sazeb ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY na 2,75% (z původních 1,5%, ale známe i v roce 2020 nulové sazby)? A jaký to může mít vliv na Vaše ...