Jak správně pojistit své děti?

< Zpět na články

Jak správně pojistit své děti?

Stále častěji se setkáváme s dětskými pojistkami, kdy se nás ptáte, jestli je máte nastavené správně, a tak bychom Vám rádi ukázali, jak by mohla dětská pojistka vypadat, aby měla smysl a aby kryla velké maléry, které si samozřejmě nikdo pro své nejmilejší nepřeje, ale které se mohou stát a převrátit nám život vzhůru nohama…

AA89369D-AC24-442A-8CB3-D017B199293F.jpeg

Nejprve je třeba zopakovat si něco málo o variantách pojištění. Dnes je možné si sjednat pojištění na úraz nebo na nemoc. Nejlépe na obojí. Na krátkodobá rizika-drobné úrazy, a nebo na dlouhodobá rizika.

Pokud chcete dítě pojistit, vždy je v první řadě důležité mít kryté velké maléry. Ti z vás, kteří chcete řešit i drobné úrazy, musíte počítat s tím, že budete za pojistku platit víc. Je pravda, že u dětí jsou drobné úrazy časté, ale vždy je třeba mít na paměti, že důležitější je, aby se rodině dostalo finanční pomoci tehdy, pokud nastane vážný zdravotní problém, který dítě ovlivní dlouhodobě či na celý život. Dříve jste mohli pojistit děti do 18ti či až do 26ti let, pokud dítě bylo studentem. Dnes přichází pojišťovny s novinkou. Lze pojistit děti na vážná rizika až do důchodového věku.

A proč je to tak důležité?

Během dospívání se mohou u dětí projevit zdravotní potíže a při přechodu do pojištění dospělé osoby může nastat problém s přijetím do pojištění, pokud v mládí nastal malý či velký problém se zdravím. Pojišťovna může v tomto případě pojistné plnění omezit výlukou, to znamená, že v souvislosti s daným problémem nebude nikdy vyplaceno pojistné. Má to ale samozřejmě druhou stránku a to, že toto pojištění je o něco dražší.

Jak nastavit pojistnou částku? Níže uvidíte přehlednou tabulku, jaká rizika a na kolik je správné mít děti pojištěné s ohledem na náklady na péči. Ale za zmínku již nyní určitě stojí invalidita a trvalé následky úrazu.

B320163E-A0D4-4571-A61F-1ABC5EC065FF.jpeg

Uveďme si pouze jediný příklad, kdy dítě přijde o ruku mezi ramenem a loktem. Bionická protéza stojí cca 1 až 1,5 mil Kč a má životnost 7 až 10 let. Pokud se tento úraz/nemoc stane dítěti v deseti letech, bude muset protézu měnit častěji z důvodu růstu… Při progresivním plnění pojišťovny bude vyplaceno 8,4 mil Kč. Pojistná částka 2 mil Kč zajistí možnost pořídit cca 6 protéz během života…

U invalidity je třeba brát v úvahu to, že náklady většinou rostou, že dítě už nikdy v dospělosti pracovat nebude a že stojíme o to mu ochránit budoucí potřeby, příjem, bydlení či sociální výpomoc. To, jak si nastavíte pojistku, záleží jen na Vás. Musí Vám dávat smysl, měla by Vaše děti chránit. My Vám jen ukážeme směr a rádi se s Vámi na toto téma pobavíme a odpovíme Vaše otázky.

Příklady podle věku dítěte a možná dopady na výdaje rodiny v ceně vidíte níže...

Co také zde chceme ukázat je, že původní a bohužel i hodně běžné pojištění kryje pouze úrazy a jejich trvalý dopad do budoucna a hlavně vážné nemoci, resp. převážně dětské vážné nemoci, ale už nenabízí přechod na varianty nemocí běžných u dospělé osoby. Ano, cena je výrazně nižší, ale je cena to hlavní?

Snímek obrazovky 2022-04-29 v 14.19.14.png

Snímek obrazovky 2022-04-29 v 14.19.51.png

Snímek obrazovky 2022-04-29 v 14.20.18.png

Pozn.: Uvedl bych i rád svůj osobní případ, ale to třeba osobně... mimo to, či právě kvůli tomu, jsem finančním poradcem, aby se něco podobného neopakovalo někomu dalšímu.

Publikováno v kategorii Fin tipy, Pojištění života dne 29, 04, 2022